Server Status - ONLINE Počet Hráčů - 0 z 64
Server IP - kandelabrie.ifu.cz:5121 Typ Hry - PW Příběh
Verze - 1.69/SoU/HotU
   
 

Právě Hrají

Menu

> Novinky

> Fórum

> Pravidla

> Ke Stažení

> Časté Otázky

> Statistiky

> Odkazy

> Team

Informace

> Historie

> Mapa

> Rasy

> Spolky a církve

> Řemesla

Registrace

Registrace cd-klíče

 

Pro opravu údajů se přihlašte zde

Účet
Heslo
       

IRC

IRC - EFNet kanál #Kandelabrie

Jméno
Kanál
      

Vyhledávání

 
Google

Sháníte NWN

 

Sháníte NWN2

 

 

 

Řemesla

V Kandelábrii je možné se také vyučit a zdokonalovat v systému řemesel , která umožnují postavě těžit nebo jinak získávat suroviny na výrobu rozličných předmětů od zbraní a zbrojí až po výrobu kouzelných hůlek a prstenů. Každé řemeslo má však také svá omezení a to nejčastěji v podobě potřebné vlastnosti. Například kovář musí být dostatečně silný a takový alchymista prozměnu moudrý (viz. jednotlivá řemesla). Jelikož je každé řemeslo velmi složité na zvládnutí, může si postava vybrat jen jedno které se pokusí zvládnout na mistrovský stupeň. Vyjímkou jsou určitá řemesla, která jsou svázána například zlatnictví a opracování kamenů nebo kovařina s hornictvím a také výroba luků a kuší s výrobou střeliva. Zatím je možné se vyučit těmito řemesly:

Kovář

Kovařina je jedním z nejrozšířenějších řemesel v našem světě. Kovář umí kovat rozličné zbraně, zbroje a také různé pracovní nářadí. Jelikož je kovařina velmi náročná na sílu, může se stát kovářem jen postava se silou vetší než 17.

Horník

Povolání horníka je předurčeno jen silným postavám (síla 17 a vyšší) a zároveň je třeba zvládat zacházení s exotickými zbraněmi. Povolání horníka je možné svázat s povoláním kováře. Horník je schopen těžit rudu a poté jí slévat a tím získat různé druhy ingotů ze kterých můžou kováři či zlatníci kovat své výrobky.

Koželuh

Koželuh je zběhlý v lovu zvěře a získávání kožešin které je schopen ve své dílně zpracovávat a tak zásobovat jiné řemeslníky (krejčí, kovář) potřebnými surovinami bez kterých se tito řemeslníci neobejdou. Jelikož je toto řemeslo velmi spjaté s poznáním tajů přírody je předurčeno pouze hraničářům. Jiná omezení toto řemeslo nemá.

Krejčí

Krejčí šijou látky, šaty, boty, pásky a jiné kožené nebo šité vybavení. Krejčím se díky vysokým nárokům na obratnost může stát postava s vysokou obratností 17 a více.

Alchymista

Alchymie se zabývá výrobou rozličných lektvarů, jedů a výbušnin. Jelikož je výroba v laboratoři velmi nebezpečná je třeba aby byl alchymista dostatečně odolný (15 a více) a zároveň moudrý (15 a více), protože rozeznat správné ingredience je velmi náročné na znalosi.

Lukař

Výroba luků a kuší je precizní činnost podmíněná vysokou obratností (17 a více). Často se lukař specializuje i na výrobu střeliva a proto je tomuto řemeslu povoleno i toto druhé povolání.

Šípař

Jak již bylo uvedeno výroba střeliva se dobře doplňuje s výrobou luků a proto je i tomuto řemeslu umožněno specializovat se právě i na výrobu těchto zbraní. Stejně tak je i náročné na obratnost (17 a více).

Zlatník

Zlatnictví je velmi jemná práce náročná na soustředění a vysokou pozornost a proto je pro postavu nutná vysoká inteligence (17 a více). Mistři zlatnictví jsou schopni vyrábět rozličné prsteny, amulety a dokonce různé magické předměty. Zlatníkům je také umožněno věnovat se vybrušování drahých kamenů pokud splňují patřičné požadavky.

Brusič drahých kamenů

Jak již bylo řečeno brusiči opracovávají drahokamy a činí tak základní suroviny pro výrobu šperků. Toto řemeslo je velmi náročné na obratnost postavy (17 a více). Inteligentnější brusiči jsou často i šikovnými zlatníky.

Teď když již znáš požadavky veškerých řemesel, bude pro tebe jednoduší vytvořit postavu tak aby se mohla stát mistrem ve svém oboru. Podrobnější informace o každém řemesle se dozvíš po vyučení od svého mistra, který ti do začátků věnuje knihu popisující právě vybrané řemeslo. Každý mistr má také svou cenu za to, že tě přijme za svého učedníka.

   

Počet přístupů : 383582
Dnes :1

   

Neverwinter Nights game by Bioware.